Słowo Boże zawiera mądrość porządkującą, może wskazać to, co jest najważniejsze, pomóc w odkryciu istoty, korzenia problemu, może pokazać jak postąpić i od czego zacząć. Ważne jest, aby dostrzegać nawet najdrobniejsze zmiany i się nie zniechęcać. Nie zawsze od razu wszystko się porządkuje. Gdy modlimy się za innych, szczególnie o łaskę nawrócenia i przemiany musimy pamiętać, że Bóg szanuje ich wolność i cierpliwie czeka. Jeśli trwamy na modlitwie, wcześniej czy później widzimy owoce.

Szczęść Boże! W poprzedniej wiadomości poprosiłam o modlitwę w intencji mojej koleżanki. I chcę Księdzu powiedzieć, że modlitwa została wysłuchana! Życie mojej koleżanki zaczęło się układać i wiem, że to przez wstawiennictwo bł. Karoliny.

Odprawiłem Mszę Świętą przez wstawiennictwo Bł. Karoliny w intencji tej koleżanki. Po jakimś czasie dostałem od tej pani takie oto świadectwo:

Szczęść Boże, Mam koleżankę, która rozpoczęła parę lat temu studia razem ze mną. Od 9 lat miała chłopaka, z którym się zaręczyła w tamtym roku. Jednak była na skraju depresji, przyczyniła się do tego trudna sytuacja rodzinna u niego oraz za dużo pracy, drugi kierunek studiów i natłok obowiązków. Bardzo dużo pisała do mnie wiadomości, wylewała swoje żale. Chciałam jej pomóc, doradzając jako przyjaciółka. Jednak ciągle dręczyła mnie wiadomościami, ale nic sama nie robiła w kierunku poprawy swojej sytuacji. W końcu stwierdziłam, że napiszę do Księdza i że Ksiądz na pewno pomoże. Ku mojemu zdziwieniu, po odprawieniu Mszy Świętej natychmiast wiadomości od mojej koleżanki ustały, jej sytuacja na studiach się ustabilizowała i dodatkowo zerwała toksyczną znajomość ze swoim „narzeczonym”. Już nie jest on jej narzeczonym. Ma teraz naprawdę fantastycznego chłopaka, nawet zaprosiła nas (mnie z mężem) na wspólne spotkanie. Było wspaniale. Widzę po niej, a znam ją od liceum, że wróciła ta wspaniała Ola, którą dawniej znałam. Po prostu jej życie się poukładało. Chwała Panu i wiem, że to dzięki modlitwie Księdza i wstawiennictwie bł. Karoliny. Bóg zapłać z całego serca.