Bez przebaczenia nie ma uzdrowienia! Ponieważ odmowa przebaczenia jest odmową przyjęcia Bożej uzdrawiającej miłości. Człowiek, który trwa dobrowolnie w niechęciach, urazach, żalach i nieprzebaczeniu, zamyka się na działanie Boże. I odwrotnie: człowiek, który ma pragnienie przebaczenia, chce się z tym tematem zmierzyć i daje się poprowadzić ku przebaczeniu, otwiera się na uzdrawiające działanie Bożej łaski, ponieważ jest posłuszny Bogu, który mówi: „A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeżeli macie coś, przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wasze wykroczenia”. Mk 11, 25

Świadectwo, które otrzymałem 3 kwietnia 2021 r. potwierdza Bożą obietnicę zawartą w Ewangelii.

Szczęść Boże Księże Łukaszu! Brałam udział w rekolekcjach, które ksiądz prowadził w mojej parafii. Mam chorego brata na stwardnienie rozsiane, u którego choroba bardzo szybko postępuje. Od 6 lat nie mieliśmy ze sobą kontaktu. Nie chciał mnie widzieć. Miał żal i pretensje do mnie o sprawy, które nie miały miejsca. Bardzo mnie to bolało, dlatego od 5 lat modliłam się o łaskę pojednania. Czekałam cierpliwie, bo czułam, że to wcześniej czy później nastąpi. I stało się w czasie rekolekcji parafialnych. Kiedy Ksiądz prowadził modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o dar przebaczenia i pojednania w rodzinach, poruszyło mnie to bardzo i wiedziałam, że to jest ten moment, że coś się wydarzy. Płakałam, bo czułam, że to spotkanie moje z bratem już jest tak bardzo blisko. I stało się. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych moja mama zadzwoniła do mnie, że mój brat chce, abym z mężem przyjechała do niego. Sam przyznał, że dopiero teraz dojrzał do tego, aby nas przeprosić i pojednać się z nami. Płakałam jak dziecko, kiedy usłyszałam tę wiadomość. Pojechałam w najbliższą niedzielę do niego. A była to akurat niedziela Miłosierdzia Bożego! Dodam, że mój brat był negatywnie nastawiony do Kościoła. Lecz choroba okazała się dla Niego błogosławieństwem, ponieważ stopniowo zaczęła go zbliżać do Pana Boga. Wyspowiadał się przed świętami, przyjął Komunię Świętą, a teraz w czasie pandemii codziennie uczestniczy we Mszy świętej online. Bogu niech będą dzięki! 

Nauka płynąca z tego świadectwa jest jednoznaczna. Przebaczenie otwiera nas i tych, którym przebaczamy, na łaskę Bożego Miłosierdzia.